top of page

Čemu se věnuji

SPRÁVA RTB KAMPANÍ

Tvorba a pravidelná správa RTB kampaní je nezbytná pro dosažení očekávaných výsledků.

AUDIT KAMPANÍ

Hledám slabá místa a navrhuji řešení, aby kampaně byly co nejvíce úspěšné.

KONZULTACE

Potřebujete zjistit, zda je RTB vhodné využít v online strategii?

Využijte možnost konzultace.

ŠKOLENÍ

Praktická školení a workshopy RTB a programmatické reklamy pro veřejnost, firmy i interní týmy.

Profesní reference

Účastník mého workshopu DV360

The trainer Jolana Berkova was extremely skilled trainer. Very nice talk and presentation was on the highest level. I had various questions that were answered during the session. I was fully briefed about the whole Programmatic concept and not just a DV360 as a Google Marketing Platform product. I found the PROS for DV360, how to use them, how to sell them to my customers. I am fully prepared for using DV360 for the rest of my life.

Vojtěch Foukal
VISIBILITY

Jolana patří mezi nejznalejší specialisty v ČR v oblasti realizace RTB kampaní primárně na platformě Google Marketing Platform (DV360). Svým nasazením si získala náš kampaňový tým a rádi s ní konzultujeme audity, strategie a inovace v kampaních.

Štefan Bercik
ESET

What had started as an RTB training session after seeing Jolana's presentation turned into a short-term consulting role for bigger projects. I was impressed with her all-around knowledge of the GMP platform and hands-on experience from previous assignments. Thanks to her practical training, we're now able to run RTB campaigns in house with confidence that we have someone reliable to turn to for feedback and assistance. 100% recommend Jolana to anyone who's looking to start or deepen the knowledge about RTB advertising.

bottom of page